Simultánne tlmočenie

Poskytujeme simultánne tlmočenie na profesionálnej úrovni

Simultánne tlmočenie je najťažšou prekladateľskou disciplínou, keď je prejav prekladaný v reálnom čase. Tlmočníci spravidla sedia v kabínkach, počúvajú cez slúchadlá prejav a prekladajú ho do rokovacích jazykov, spomedzi ktorých si môžu účastníci zvoliť do slúchadiel ten najvhodnejší.

Pre konferenciu alebo prednášku zvolíme optimálny počet tlmočníkov a zabezpečíme tlmočnícku techniku vrátane technickej podpory. Pre optimálny priebeh je nutné zvoliť spravidla dvoch tlmočníkov na jazyk, ktorí sa striedajú v pravidelných intervaloch.

Tlmočenie realizujeme po celom svete a vieme zaistiť tlmočenie v mnohých odboroch. Tlmočníci sú skúsení, reprezentatívni a disponujú vysoko nadpriemernými jazykovými schopnosťami.

Hladký priebeh tlmočenia zabezpečí projektový tím a profesionálny tlmočník.

Každý projekt simultánneho tlmočenia je riadený projektovým tímom. Ten zabezpečí vhodných tlmočníkov na danú konferenciu alebo prednášku. Zabezpečíme tlmočnícke kabínky, mikrofóny, slúchadlá a ďalšiu potrebnú tlmočnícku techniku.

Realizovali sme napríklad simultánne tlmočenie pre Medzinárodnú atletickú federáciu (IAAF) počas konania Majstrovstiev sveta v atletike juniorov, vrátane zabezpečenia tlmočníckej techniky pre 300 účastníkov a prekladom do 4 jazykov (angličtina, francúzština, ruština, španielčina).

Kombinácie hlavných svetových jazykov

Dokážeme realizovať tlmočenie v desiatkach jazykových kombinácií

Tlmočenie kdekoľvek

Zabezpečíme tlmočenie vo Francúzsku, Holandsku, Švédsku a USA

Zabezpečenie dostatočného množstva skúsených tlmočníkov

Výber dodávateľov podľa odborných špecifík

Projektové riadenie celého projektu

Návrh riešení podľa potrieb zákazníka

Flexibilita a rýchlosť

Pri riešení požiadaviek zákazníkov aj pri realizácii projektu.