Kto nebol, môže ľutovať.

Už ste boli na Velehrade? Zamestnanci Aspeny ÁNO. Minulý víkend sa práve na Velehrade, v areáli hotela SKANZEN, konala naša každoročná celofiremná akcia.

Krátko popoludní sme sa zišli z celého Česka aj Slovenska, aby sme si hneď na úvod štrngli ostrou miestnou pálenkou na privítanie, na zdravie, úspech a dobrý priebeh celej akcie.

Oficiálnym začiatkom bol výdatný obed, počas ktorého si väčšina z nás pochutila na bravčovej panenke s korenistou omáčkou a gratinovanými zemiakmi. Tarhoňa s kozím syrom, ktorá bola tiež v ponuke, prehrala na celej čiare aj napriek tomu, že bola skvelá. Už počas obeda sme objavili skrytú profesiu obchodného riaditeľa Amura Břetislava Svobodu – paparaco. Prvá osoba, ktorú zaskočil svojím objektívom, bola samotná majiteľka Aspeny Petra Cupáková. Podarilo sa mu tak znervózniť ostrieľaného rečníka pri krátkom úvodnom slove. Svojím hľadáčikom nás Amur sprevádzal a prepadával celý deň s výnimkou popoludňajšieho programu, keď si šiel spolu s ďalšími „dvanástimi statočnými“ utužiť svoje športové zručnosti a zmerať sily vo florbale, bedmintone a stolnom tenise.

My ostatní sme zvolili odpočinkový, ale nemenej zaujímavý program v okolí hotela – prehliadku Živej vody a terária. Všetkých prekvapilo nielen množstvo rýb a korytnačiek v tamojšom akváriu, ale hlavne veľkosť kaprov, jeseterov a sumcov.

Poslednú časť popoludňajšieho programu zakončil dych berúci organový koncert v monumentálnej velehradskej Bazilike Nanebovzatia Panny Márie a svätého Cyrila a Metoda.
Úplne netradične sme večeru podávanú formou bufetu vymenili za raut servírovaný pre každý stôl samostatne. Pečené holuby nám z dosky servírovanej uprostred stola lietali priamo do... taniera. Stredoveké hodovanie sme si náramne užili z pohodlia svojich stoličiek.

To hlavné prekvapenie nás čakalo po večeri. Petra Cupáková nás napínala celý deň. Prezradila pár pseudoindícií, ktoré nás ale ešte viac zmiatli, takže fantázia pracovala na plné obrátky. Hlavná pomôcka, „že to bude jazda“, v niektorých z nás vzbudila nádej, že nás navštívi sám veľký Kája Gott. Nenavštívil, ale na jeho zdravie sme si pripili počas degustácie vín a páleniek na vínnej a pálenkovej cestičke vybudovanej v pivnici hotela. Indícia neklamala. Bola to jazda, ktorá naštartovala najdôležitejšiu časť celého pobytu: zoznamovanie sa, debatovanie, popíjanie a spoločné vystrájanie na parkete.

Myslím si, že sa nenašiel nikto, kto by mal čas nudiť sa na akcii. Príjemne nabitý program a dostatok skvelého jedla a pitia doplnilo aj super počasie. Aj to bolo jedno z prekvapení. Namiesto predpovedaného dažďa sme si užili chladný, ale krásny jesenný deň.

Nechcem sa opakovať, ale ako som povedala v úvode: Kto nebol, môže vážne ľutovať!

MÁME TISÍCE SPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV,
STAŇTE SA JEDNÝM Z NICH

Naši zákazníci