Aspena má nového majiteľa. Spoločníkom sa stal Jakub Čapek, výkonný riaditeľ spoločnosti

Jakub Čapek, čerstvý spolumajiteľ Aspeny, pôsobí v spoločnosti 8 rokov. Do Aspeny nastúpil na pozíciu riaditeľa pobočkovej siete a onedlho sa stal riaditeľom obchodného oddelenia. Už 5 rokov riadi spoločnosť z pozície výkonného riaditeľa, po novom v role spoločníka.

Pán Čapek, čo stálo za vaším rozhodnutím stať sa spoločníkom v spoločnosti Aspena?

Keď mi zakladateľka spoločnosti Petra Cupáková ponúkla podiel v spoločnosti, neváhal som. Počas môjho pôsobenia v Aspene som pochopil, že ide o modernú, dynamicky sa rozvíjajúcu spoločnosť, ktorá ponúka špičkové produkty. Nemohol som odmietnuť úspech Aspeny tvorený hodnotami, ktoré uznávam. Aspena prosperuje vďaka skúseným zamestnancom, kvalitnej základni tisícov prekladateľov, tlmočníkov, grafikov, copywriterov a mnohých ďalších špecialistov, s ktorými je radosť spolupracovať. Rád komunikujem so zákazníkmi, ktorí sú zo všetkých možných kútov sveta.

Čo vás priviedlo k odboru prekladateľstva?

K odboru prekladateľstva som sa dostal viac-menej náhodou. Začínal som v spoločnosti, ktorá sa zaoberala tvorbou máp a geodézií, kde som s prekladmi takmer neprišiel do styku. Keď som sa po trojročnom pracovnom pobyte v zahraničí v roku 2015 rozhodoval, ako sa po svojom návrate do Českej republiky uplatním, objavil som ponuku Aspeny na riaditeľa pobočkovej siete. Pretože táto pozícia bola spojená s obchodom a obchodným riadením, ktorým som sa zaoberal, bola pre mňa ponúkaná pozícia veľmi zaujímavá, a to aj vďaka mojej skúsenosti s obchodom v zahraničí.

Čo považujete na prekladateľstve za zaujímavé a prečo ho vnímate ako perspektívny odbor?

Náš odbor je veľmi dynamický. Rozvoj technológií poskytuje aj zdanlivo takému tradičnému odboru, ako je prekladateľstvo, priestor na technologické inovácie a inovačné postupy. Aspena drží krok s najnovšími trendmi, prechádza neustálymi technologickými premenami a smeruje k celkovej digitalizácii.

Udržať tempo s najmodernejšími trendmi nám umožňuje predovšetkým vlastné technické oddelenie rozvoja. Toto oddelenie sa zaoberá nielen rozvojom a modernizáciou realizačných postupov, ale aj komplexnou prípravou nových produktových radov, ktoré postupne začleňujeme do ponuky zákazníkom po celom svete.

V súčasnosti môžem s istotou tvrdiť, že patríme k technologickej špičke v odbore a našim zákazníkom dokážeme dodávať jazykové riešenia s takou kvalitou a rýchlosťou, akú si súčasná doba vyžaduje.

Zaujímavé je tiež to, že náš odbor už dávno nie je len o prekladoch a tlmočení. Poskytujeme mnoho ďalších nadstavbových služieb, akými sú napríklad obohacovanie obsahu a spolupráca na projektoch pre učiace sa systémy a umelú inteligenciu.

Aké máte s Aspenou plány do budúcnosti?

Plánujeme neustále rozširovať portfólio technologických riešení. Chceme aj naďalej ponúkať zákazníkom to najlepšie, čo môžu v odbore prekladateľstva dostať, a posilňovať pozíciu Aspeny tak v Českej republike a na Slovensku, ako aj aj na zahraničných trhoch.

Hlavným zameraním Aspeny sú aktuálne v oblasti medzinárodného obchodu Spojené štáty, kde vďaka nášmu silnému projektovému a technologickému zázemiu dokážeme konkurovať aj výrazne väčším prekladateľským spoločnostiam.

 

Chcete sa dozvedieť viac o spoločnosti Aspena alebo chcete naše produkty vyskúšať na vlastných projektoch? Použite rýchly dopyt alebo napíšte na sales@aspena.com. Naši odborníci vám s radosťou poradia a vytvoria riešene prekladu na mieru vašim potrebám.

MÁME TISÍCE SPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV,
STAŇTE SA JEDNÝM Z NICH

Naši zákazníci