„Firmu tvoria jej zamestnanci, preto u nás každého z nich najskôr starostlivo vyberáme a potom sa o nich dobre staráme,“ hovorí naša personalistka Lenka Marková.

„Firmu tvoria jej zamestnanci, preto u nás každého z nich najskôr starostlivo vyberáme a potom sa o nich dobre staráme. Dôraz kladieme hlavne na rozvíjanie ich znalostí a schopností. Ľudia v Aspene ustavične rastú a posúvajú sa ďalej. Niektorí sú s nami už viac než 10 rokov, čo nás veľmi teší,“ hovorí naša personalistka Lenka Marková.

Lenka, ako vyberáme nové tváre pre Aspenu?

U nás je výberové konanie zážitok, nie je to len nudný pracovný pohovor s personalistom. Využívame zaujímavé formy výberu a vďaka tomu dávame potenciálnemu zamestnancovi príležitosť dozvedieť sa o sebe niečo nové. Nezáleží nám až tak na dosiahnutom vzdelaní, získanom titule a pracovných skúsenostiach v predchádzajúcich zamestnaniach, zameriavame sa predovšetkým na osobnosť uchádzačov a na ich potenciál. Rozhodujúca je chuť naučiť sa nové zručnosti, motivácia a túžba ďalej rozvíjať svoje schopnosti. Aj preto tvoria podstatnú časť nášho tímu aj mladí absolventi vysokých a stredných škôl.

Ako prebieha adaptácia nováčikov?

Na každého nového zamestnanca čaká balíček vzdelávacích akcií a informácií, ktoré postupne dostáva v adaptačnom procese. Zameriavame sa aj na technické zručnosti, na pozíciách projektových aj obchodných manažérov je to predovšetkým odborný softvér z oblasti prekladateľstva, tzv. CAT nástroje, medzi ktoré patria napríklad programy TradosStudio, MemoQ, InDesign a ďalšie.
Okrem technických školení obsahuje mapa vzdelávania napríklad kurzy základy projektového riadenia, obchodná komunikácia, uzatváranie obchodno-právnej dokumentácie, vedenie účtovných dokladov a mnoho ďalších.

Ako sa staráme o našich zamestnancov?

V Aspene pôsobí okolo 60 stálych zamestnancov – v dvoch českých mestách, v Prahe a v Brne a na Slovensku v Bratislave. Centrálu, v ktorej sídli vedenie spoločnosti, nájdete v centre Brna. Neďaleko sa nachádza aj naša jazyková škola. Napriek vzdialenostiam medzi našimi kanceláriami sme si vďaka spoločným firemným akciám blízki.
Každý rok organizujeme celofiremné víkendové stretnutie, spravidla spojené so športovým, kultúrnym a gastronomickým zážitkom. Minulý rok v septembri sme sa stretli v Modrej pri Velehrade, v relaxačno-poznávacom komplexe SKANZEN, Centrum slováckych tradícií. Strávili sme tu dva krásne jesenné dni plné zábavy, relaxácie, športovania aj historického hodovania. V predchádzajúcich rokoch patrila medzi úspešné akcie pátracia hra v Českom Krumlove, športový pobyt v zábavnom parku v Baldovci alebo lyžiarsky víkend v Orlických horách.
 
Počas roka okrem toho pobočky a oddelenia Aspeny organizujú malé teambuildingové akcie, napríklad bowling, únikové hry, motokáry, minigolf alebo hry vo virtuálnej realite. V lete to býva grilovanie na priehrade, v zime sú obľúbené návštevy vianočných trhov.
 
K týmto benefitom patrí aj celý rad ďalších, napríklad prémie počas dovolenky, stravné lístky, voľnočasové poukážky, multisport karty, príspevok na jazykové vzdelávanie, občerstvenie v kancelárii a vernostný či narodeninový bonus.
  
Kde môže nájsť záujemca o prácu v Aspene informácie o aktuálnych voľných pozíciách?
 
Informácie o voľných pozíciách pre Čechy aj pre Slovensko nájdete na našich stránkach www.aspena.cz v časti Spoločnosť/Kariéra, kde je uvedený opis jednotlivých pozícií.
Ak vás zaujíma práca v príjemnom, pozitívnom nekorporátnom prostredí a máte chuť učiť sa nové veci, Aspena je pre vás to pravé miesto.

MÁME TISÍCE SPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV,
STAŇTE SA JEDNÝM Z NICH

Naši zákazníci