CAT nástroje

CAT nástroje ponúkajú veľké množstvo výhod

Počítačom podporované preklady nie sú automatické preklady známe z internetových prekladačov. Ide o programy, ktoré sú oporou pre prácu skutočných, odborných prekladateľov.

Prekladateľ má vďaka softvéru k dispozícii zákazníkom schválený slovník pojmov a unikátnu prekladateľskú pamäť s informáciami o tom, ako sa frázy prekladali v predchádzajúcich projektoch. Samozrejme, systém taktiež eliminuje preklepy a chyby ako klasické textové editory (napr. Microsoft Word)

Tieto CAT nástroje prispievajú k efektívnejšiemu riadeniu projektov a konečný výsledok je vďaka konzistentnej terminológii kvalitnejší.

Pracujeme s celým radom CAT nástrojov

Existujú desiatky CAT programov, každý s inými prednosťami a výhodami. Každý prekladateľský projekt analyzujeme a vyberáme optimálny CAT softvér.

Pomocou CAT produktov vám ponúkame preklady dokumentácie spracované nielen vo formátoch MS Office Word, ale aj v aplikáciách, ako je napr. Adobe FrameMaker, Adobe PageMaker, QuarkXpress, InDesign alebo Interleaf. Takto je možné eliminovať nutnosť novej sadzby dokumentov vytvorených v týchto aplikáciách. Na základe našich skúseností vám môžeme ponúknuť vyhotovenie prekladov pomocou CAT nástrojov, ako napr. SDL Trados, SDLX, MemoQ, Transit, Across a ďalších.

Vyššia efektivita a kvalita

CAT nástroje prekladateľské projekty skvalitnia a zefektívnia.

Jednotná terminológia

Využitie slovníkov pojmov a prekladateľskej pamäte.

Zachovanie grafickej podoby

Programy CAT pracujú so zdrojovými súbormi a zachovajú grafickú sadzbu originálnych dokumentov.

Práca v rôznych CAT nástrojoch

Navrhneme použitie optimálneho CAT nástroja alebo budeme pracovať vo vami zvolenom riešení.